HOME PAGE HOME PAGE HOME PAGE ENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Pondělí 27.03.2023
DFS PÚČIK
Dětský FS PÚČIK
Kde nás najdete
Historie souboru
Repertoár souboru
Kalendář akcí
Aktuality a zprávy
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

Jablúčko a sakura se opět představí svým posluchačům

Přesně po roce se vrací na českou hudební scénu mezinárodní projekt Jablúčko a sakura, jehož dominantním rysem je setkávání českých a japonských hudebníků a jejich kultur. Česko-japonská setkání s lidovou písní tentokrát zavítají do Sušice a do Prahy.
Účastníci projektu Jablúčko a sakura: Trio Yukiko Sawa a cimbálová muzika Pramínky.
Účastníci projektu Jablúčko a sakura: Trio Yukiko Sawa a cimbálová muzika Pramínky.
Ve dnech 17. a 18. března se posluchačům představí Trio Yukiko Sawa ve složení Yukiko Sawa (klavír), Shoko Kosugi (flétna), Kaoru Nakayama (violoncello) a moravská cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Zdeňka Buriana z Kopřivnice. Na obou koncertech zazní japonské a moravské lidové písně, a to jak v samostatných blocích obou hudebních seskupení, tak i v závěrečném bloku společně nastudovaných skladeb. Posluchači tak budou mít vynikající možnost srovnání těchto rozličných kultur.
První koncert se uskuteční v Kulturním domě v Sušici v sobotu 17. března od 19.30 hodin. V neděli 18. března v 11.00 hodin se pak obě hudební tělesa představí posluchačům v kostele Panny Marie Královny míru v Praze 4-Lhotka.
"Spoluzakladatelkou projektu Jablúčko a sakura je klavíristka Yukiko Sawa. Mottem prvního ročníku, který se konal v září 2005, bylo japonsko-české setkání klasiků klavírní a vokální hudby. Partnerem klavíristky Yukiko Sawy se stal vokální soubor Facies musicae z Kopřivnice," uvedl organizátor projektu Josef Melnar.
"Druhý ročník, zrealizovaný v březnu 2008 ve znamení japonsko-českého setkání s klasiky klavírní a symfonické hudby, se vyznačoval spoluprací se čtyřmi moravskými komorními orchestry a žáky uměleckých škol. Třetí ročník, který se uskutečnil v březnu 2011 a nyní připravuje své opětovné uvedení, se nese v duchu česko-japonského setkání s lidovou písní. Koncerty slibují neopakovatelné zážitky při umělecké konfrontaci obou kultur a jejich bohaté historie," dodal Melnar.
Stejně jako v loňském roce tak i letos koncert moderují organizátor projektu Josef Melnar a umělecký vedoucí cimbálové muziky Pramínky Vladan Jílek.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Cimbálová muzika Gajdušek
Zveřejněno 13.03.2012 v 09:55 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji