HOME PAGE HOME PAGE HOME PAGE ENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Pondělí 27.03.2023
DFS PÚČIK
Dětský FS PÚČIK
Kde nás najdete
Historie souboru
Repertoár souboru
Kalendář akcí
Aktuality a zprávy
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

Ondráš a Pramínky připravují společné vánoční koncerty

Na šňůru předvánočních a vánočních koncertů se v letošním roce společně vydají Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína a cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Z. Buriana v Kopřivnici. Na koncertech nazvaných Nad horama vyšla hvězda zazní převážně moravské lidové koledy v nových neotřelých úpravách.
Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína
Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína
Obě tělesa se posluchačům představí ve dnech 16.-29. prosince, a to na šesti společných koncertech. První z nich se uskuteční v pátek 16. prosince v 18.00 hodin v Kulturním domě v Mošnově. Poté budou následovat koncerty v Kulturním domě v Kopřivnici (17.12. v 19.30 hod.), v Beskydském divadle v Novém Jičíně (20.12. v 18.00 hod.), v Kulturním domě v Hodslavicích (27.12. v 18.00 hod.) a ve farním chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Novém Jičíně (28.12. v 17.00 hodin). Posledním společným vystoupením Ondráše a Pramínků bude koncert 29. prosince v kostele sv. Michaela v Lešné. Ten začne již v 16.00 hodin.
Komponované pásmo Nad horama vyšla hvězda, složené převážně z lašských a valašských lidových koled, provede posluchače vánočním příběhem až k betlémským jesličkám, zavede je mezi pastýře i prosté koledníky. Ondráš a Pramínky se v něm představí samostatně i společně nastudovanými vánočními písněmi a koledami.
Pěvecký sbor Ondráš je známým hudebním tělesem a mezi smíšenými sbory se pohybuje již šedesát let. Začátky jeho činnosti se datují od roku 1951. Do dnešních dnů ušel obdivuhodný kus cesty, vyspěl a stal se neodmyslitelnou součástí kulturního života regionu Novojičínska. Ondráš je členem Unie českých pěveckých sborů a se svým pestrým repertoárem patří k vyhledávaným tělesům v České republice.
Cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Z. Buriana v Kopřivnici sice nemá za sebou tak dlouhou cestu jako Pěvecký sbor Ondráš, přesto i ona letos oslavila již první "desítku" svého působení na hudební scéně. Založena byla v roce 2001 a od té doby spolupracuje jak s médii, tak s dalšími sólisty a hudebními tělesy, a to i zahraničními. Přes svůj mladý věk stabilně dosahuje výrazných úspěchů na pódiích i v prestižních soutěžích.
Více informací najdete na stránkách www.lolec.cz/ondras a www.cmpraminky.cz.
Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice
Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Cimbálová muzika Gajdušek
Zveřejněno 04.12.2011 v 16:41 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji