HOME PAGEHOME PAGEHOME PAGEENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Neděle 14.04.2024
DFS PÚČIK
Dětský FS PÚČIK
Kde nás najdete
Historie souboru
Repertoár souboru
Kalendář akcí
Aktuality a zprávy
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2008

XI. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic
plakát
Ve dnech 11. - 15. srpna 2008 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2008. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř v Ostravě, Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě spolu se Střediskem volného času Korunka v Ostravě -Mariánských Horách.
Záštitu nad festivalem převzal primátor města Ostravy Petr Kajnar a hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský.
Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR a městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava Mariánské Hory a Hulváky a Ostrava-Poruba.
Partneři : OSA, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska , ACR/Alfa, Borovice- informační centrum, Klub českých turistů, Turistická prezentace, Dětská tisková agentura, Radio Proglas, Zlaté stránky
Sponzoři : KIMEX GROUP, Budvar a Kofola.
Hlavním mediálním partnerem je Česká televize Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava a Mladá fronta Dnes.
Kromě folklorních souborů a muzik z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Slezský soubor Heleny Salichové, Ševčík, Holúbek, Luluďori, Kotek, Cvrčci, Šlahorek, Vrobelci) se festivalu zúčastní DFS Červánek z Hradce Králové a soubory z Thajwanu, Nového Zélandu, Ruska, Slovenska a Maďarska.
Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 11. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku. Výstava potrvá do 31. srpna 2008. Ostravané se potěší téhož dne od 16. hodin na promo festivalových vystoupeních na Jiráskově náměstí v centru města, na Masarykově náměstí a na dalších místech. Slavnostní festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a zahraničních hostů festivalu.
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic
Druhý festivalový den, úterý 12. srpna, zahájí v 10.30 hod. vystoupení souborů v Centru pro osoby se zdravotním postižením - Čtyřlístek v Ostravě -Muglinově a v Domovech důchodců Syllabova a Petruškova. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu a ve 20.00 hodin setkáním souborů v K-Triu.
Ve středu 13. srpna patří festivalový program koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě připravujeme pořad Život jako píseň, hold jubilantům L.Janáčkovi, Z.Kyselé, I.Stolaříkovi a J. Rokytovi. Hostem pořadu bude Jarmila Šuláková a muzika Soláň.
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic
Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a vystoupení v Lázních Klimkovice.
Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad v Ostravě - Porubě k pódiu na Hlavní třídě a koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou s průvodem dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin se uskuteční závěrečný festivalový koncert. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic
Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program, jako vyjížďka na věž Nové radnice, návštěva Pivovaru Ostravar, Hornického muzea či Zoologické zahrady.
Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.
Kontakt :
Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil:728 103 742,
e-mail:maceckova@centrum.cz
Renáta Huserová, tajemnice festivalu : tel : 596 130 622, fax : 596 114 585,
mobil 724 177 722, e-mail : huserova@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

16.08.2008 v 09:18Jindra Vávrová

Shlédla jsem po dva dny koncerty. Líbilo se mi vše. Mám jen připomínku, že byla malá informovanost v jednotlivých obvodech. Letáčky by zajistily větší účast.


Zveřejněno 11.08.2008 v 23:50 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji